BloXoo Bloglara Sosyal İnternet Platformu

BloXoo, kaliteli ve ilgi alanına uygun içeriğe zaman kaybetmeden ulaşmak isteyen Türk internet kullanıcısı için faydalı bir araç olması adına geliştirilmiş bir servistir.

Veritabanında yer alan blogların farklı kaynaklardan derlenen istatistikleri ve kullanıcıların katkısı ile desteklenen içeriği sayesinde kendisine özel algoritmaya sahip olan BloXoo puan hesaplanmaktadır. BloXoo puanı ile bloglar popülerliğine göre sıralanabilmekte ve diğer istatistikler ile birleştirip farklı kriterler bazında listelenebilmektedir. BloXoo’ya kayıtlı olan kullanıcılar istedikleri bloglar için yorum yazabilmekte, beğendikleri blogları favorilerine ekleyebilmekte ve bloglara oy verebilmektedirler. BloXoo’ya kayıtlı olan her kullanıcının kendisine özel bir profil sayfası bulunmaktadır ve bu alan üzerinden favori blogları ile birlikte sahip oldukları blogları yayınlayabilmektedirler.

BloXoo, bir Inveon girişimidir. Yazılım ve veritabanı altyapısı Inveon tarafından geliştirilmiş ve şirketin sahip olduğu dikey arama motoru teknolojisi ile desteklenmiştir.

Reklamlar
bloxoo, bloxoo.com, bloxoo.com-wiki-makalesi kategorisinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: