Adsl Hız Testi ADSL Speedtest

Burayı Tıklayarak Adsl Hızınızı Ögrenebilirsiniz

ADSL Hız Testi – ADSL Speedtest

Sunduğumuz Script ile hızlı bir şekilde Internet bağlantısının band genişliğini veya hızını hesaplayabilirsiniz. Ölçümün mümkün olan en doğru sonuçları vermesi için özel bir sunucu oluşturduk.

ADSL Hız Testi devam ederken, Internet üzerinden aynı anda başka yükleme işlemi yapmayın. Internet bağlantısı kullanılmamalıdır. Ayrıca ölçülen veriler için, mutlak bir şekilde doğru olacak diye bir kural olmadığı için garanti vermiyoruz. ADSL Testi’nin sonucu, diğer servis sağlayıcılarında da kontrol edilmelidir.

Speedtest ile hız nasıl ölçülür ?

Ölçümü başlattığınızda sunucumuzdan, bir Script’te bağlı olan bir dosya indirilmektedir. Script, bilgisayarınızın dosyayı indirdiğini algılar ve hangi ADSL hızına sahip olduğunuzu hesaplar.

ADSL Hız Testi sonucu doğru mu?

Dosyanın indirilmesi başka etkenlerden dolayı uzadığında veya kısaldığında, ölçülen hız doğru olmaz. Bu etkenler şunlardır:

· Sunucu hızı

Veri paketlerinin bir sunucudan indirilmesi gerektiği için bu sunucu, indirme işlemleri için maksimum band genişliğine sahip olmalıdır. Geleneksel birçok Webhosting paketlerinin hızları düşüktür. Biz, mümkün olan maksimum hıza rahatlıkla ulaşabilen yüksek hızda özel bir sunucu kullanmaktayız

· Internet eylemleri

ADSL bağlantınızın hızı sınırlıdır. Hız testi sırasında, bağlantınızın tüm band genişliğine gerek duyulmaktadır. Bu hız testi ile birlikte Internet’te gezindiğiniz veya dosya indirdiğiniz takdirde, ölçüm sonucu yanlış olur.

Emin olmadığınız durumlarda hızı tekrar ölçün ve hız testini günün farklı saatlerinde ve başka günlerde tekrarlayın. ADSL Hız Testi sırasında, Internet üzerinden hiçbir şey indirmemelisiniz veya başka Internet uygulamaları yapmamalısınız.

Reklamlar
Tagged with: , ,
Gundem kategorisinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: