Pkk Kampı Böyle Vuruldu Video

PKK kampının bombalandığını gösteren görüntüler büyük ilgi çekti. Bazı televizyon kanallarında yayınlanan görüntülerde Irak’ın kuzeyindeki Zap kampına top atışı yapılması görülüyor. Görüntülerde terör kampının top mermileriyle vurulması sırasında kampta bulunan teröristlerin mağaralara kaçışmaları çok net bir şekilde yer alıyor.

işte bombardımandan görüntüler için burayı tıklayın

Türkiye ile ABD arasında Kasım 2007’de başlayan istihbarat paylaşımından bir ay kadar sonra 1 Aralık 2007 tarihinde kaydedilen bu görüntülerde terör örgütü militanları kampta içtima yaparken görülüyor.

Sabahın erken saatlerinde insansız hava aracı tarafından havadan çekilen görüntülerde teröristler kampın meydanındaki voleybol sahasında toplanmak için dağlardan iniyor. Görüntülerde 30’dan fazla terörist çok net bir şekilde yer alıyor.

İçtima yapan teröristler daha sonra eğitime başlıyor. Eğitim devam ederken kamp vurulmaya başlanıyor. Top mermileriyle vurulan kamptaki teröristlerin bombalamanın ardından sağa sola kaçıştıkları görülüyor.

Apar topar kaçışan teröristler mağaralara saklanıyor. Tam isabet sağlanamadığı görülen bombalamadan sonra teröristler dört bir yandaki sığınaklara giriyor. Terör kampında top mermilerinin düştüğü yerlerin yanışı da görüntülerde yer alıyor.

Bu görüntüler terör kamplarının bulunduğu dağların BBG evi gibi izlendiğini gösteriyor. ABD ile istihbarat paylaşımının başlamasından 1 ay sonra kaydedilen görüntülerden paylaşımın sağlıklı bir şekilde sürdüğü anlaşılıyor.

Diğer yandan istihbarat paylaşımı konusunda ABD cephesinden önemli bir açıklama daha geldi. ABD’nin Adana Başkonsolosu Eric Green Aktütün Karakolu’na düzenlenen saldırıda istihbarat sorunu olmadığını söyledi. Başkonsolos, “Aktütün ile ilgili verdiğimiz istihbarattan dolayı Türk askeri bize teşekkür etti” dedi.

Kaynak SamanyoluHaber.Com

Reklamlar
Tagged with: ,
Gundem, Haberler kategorisinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: