1 milyon üniversiteliye iş imkanı

Her üniversiteliye bir iş sloganıyla yola çıkan secretcv.com, Akbank ana sponsorluğunda gerçekleştireceği son projesiyle bir milyondan fazla üniversite son sınıf öğrencisini Türkiye’nin önde gelen şirketleriyle buluşturacak. İki ay sürmesi planlanan proje, 6 Ekim 2008’de İstanbul’daki üniversitelerle başlayacak ve 5 Aralık’ta Mersin ve İzmir’de sona erecek. AS Haber Ajansı’nın (asha) haberine göre “CV” doldurma merkezi olarak dizayn edilen iki ayrı midibüs, iki ayrı güzergahta 23 il, 45 üniversite ve 88 kampusu ziyaret edecek. Secretcv.com, yolculuğunun sonunda yaklaşık 1 milyon 100 bin öğrenciye ulaşarak tüm öğrencileri iş sahibi yapmayı hedefleyecek.

“Öğrenci – iş dünyası birleşiyor”

Secretcv.com’un sosyal sorumluluk bilinciyle hazırladığı proje, mezun olacak öğrencileri “yeni mezun” arayan Türkiye’nin en iyi firmalarıyla buluşturacak. Ayrıca Secretcv.com, öğrencilere İnternet ortamında “CV” hazırlama ve iş arama, iş görüşmelerinde neler yapılması gerektiği gibi birçok konuda danışmanlık edecek. Secretcv.com, ayrıca 1., 2. ve 3. sınıf öğrencilerine staj imkanları oluşturmayı ve öğrencilerin geleceklerini profesyonel olarak yönetmelerine destek olmayı amaçlıyor.

“Destek bekliyoruz”

Akbank’ın ana sponsor olarak desteklediği projenin basın toplantısında konuşan Secretcv.com Genel Müdür Okan Tütüncü, Türkiye’de ilk kez üniversite son sınıf öğrencilerine yönelik bu kapsamda ve bir üniversite etkinliğinin yapılacağını ve iki ay gibi bir sürede 45 üniversite ve 88 kampus gezileceğini söyledi. Okan Tütüncü, “Bu anlamlı projede başta ana sponsorumuz Akbank olmak üzere tüm sponsorlarımıza bize verdikleri destek için teşekkür ediyoruz” dedi.

“İstihdam için çalışıyoruz”

Akbank insan kaynaklarından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Esra Bozkurt da konuşmasında bu kapsamda bir projeye destek vermekten duydukları mutluluğu getirdi. Bozkurt, “Akbank olarak her yıl yüzde 80’i yeni mezun olmak üzere yaklaşık 3 bin 500 kişiye faklı şehirlerde ve farklı pozisyonlarda istihdam sağlıyoruz. Bankamız standartlarına uygun adaylara tanışmamızı ya da çalışmamızı sağlayacak bu tip projelerin aynı zamanda doğru insanların doğru şirketlerle buluşmalarında önemli rol oynadıklarına inanıyoruz” diye konuştu.

“Sponsorlar ve iş portalı”

Akbank’ın ana sponsor olarak desteklediği projede Temsa Global resmi sponsor, Jacobs Kahve ve CVPlus Danışmanlık hizmet sponsorları, Vestel teknoloji sponsoru, Akşam ve Alem FM de medya sponsoru olarak yer alıyor.

2000 yılından bu yana “iş ve eleman aramanın en güvenilir yolu” sloganıyla faaliyet gösteren Secretcv.com eleman arayan firmalarla iş arayan adayları online ortamda bir araya getiren bir portal olarak tanınıyor. Sektöründe önemli bir yer tutan Secretcv.com 8 yıldır faaliyet gösteriyor. Portalın 9 bin 300 firma, 6 milyon 100 bin ferdi üyesi bulunuyor.

asha

Reklamlar
Tagged with: ,
Gundem, Haberler, Sondakika Haberleri kategorisinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: