TUSAŞ ile HAVELSAN birleşti

Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş (TUSAŞ) ile Bilişim ve Sistem şirketi HAVELSAN, dün imzaladıkları işbirliği anlaşması ile güçlerini birleştirdiklerini açıkladılar. TUSAŞ’tan yapılan yazılı açıklamaya göre, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) Genel Müdürü Engin Alan tarafından da onaylanan İş Birliği Anlaşması, TUSAŞ adına Yönetim Kurulu Başkanı Atalay Efeer ve Genel Müdür Muharrem Dörtkaşlı, HAVELSAN adına da Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Uzun ve Genel Müdür Faruk Yarman tarafından imzalandı.

İmzalanan İşbirliği Anlaşması ile TSKGV’ye bağlı olarak faaliyet gösteren TUSAŞ ve HAVELSAN firmaları, daha güçlü bir savunma sanayi için mevcut imkan ve kabiliyetlerini birleştirerek, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyaçlarını karşılayacak egemen sistemler üretmeyi hedeflediklerini belgelediler.

TUSAŞ ve HAVELSAN, yerli sanayinin yönlendirilmesi, güçlendirilmesi ve birikimlerin değerlendirilmesi amacıyla, mevcut ve potansiyel projelerinde, milli şirketlerin azami ölçüde alt yüklenici olarak yer almasını sağlayacaklarını vurguladılar.

AA

Reklamlar
Tagged with: , ,
Gundem, Haberler, Sondakika Haberleri kategorisinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: