işte diger gsm sirketine numara taşımanın bedeli

İşte numara taşımanın bedeliTelekomünikasyon sektörünün uzun süredir beklediği 3G ihalesi için Ulaştırma Bakanlığı ilk adımı attı.

Telekomünikasyon sektörünün uzun süredir beklediği 3G ihalesi için Ulaştırma Bakanlığı ilk adımı attı. 3G ihale sürecinin başlaması için yetkilendirmeye ilişkin karar Başbakanlığa gönderildi. Önümüzdeki hafta yapılacak Bakanlar Kurulu’nda 3G için ihale sürecinin başlatılması bekleniyor. Süreç başladıktan sonra şartnamesinin hazır olduğu belirtilen ihalenin yıl sonuna kadar tamamlanması ve 3’üncü nesil teknolojisinin hayata geçeceği ifade ediliyor.

CEPTEN GENİŞBANT İNTERNET

Üçüncü nesil teknolojisinin Türkiye’de uygulanmaya başlanması ile genişband internet teknolojisi cep telefonu olan her yerden kullanılabilecek. Mobil geniş bant tüketicilere, yüksek hızlı olarak interaktif oyun oynama, müzik dinleme, video ve televizyon izleme, resim ve video paylaşma gibi imkânlar tanıyor. Türkiye’de üçüncü nesil ile devreye girecek olan mobil genişbantın veri hızının yaklaşık olarak 1,5 ile 7,2 Mbps arasında olacağı tahmin ediliyor. Sonbahar aylarında yapılması planlanan üçüncü nesil (3G) ihalesine Turkcell, Avea ve Vodafone ayrı ayrı katılacaklarını açıklamıştı.

NUMARA TAŞIMANIN BEDELİ 11 YTL

3G’nin öncelikli şartı olan numara taşınabilirliğinde sorun yaşanmaması için ses tonu uygulamasına gidildi. Numara taşınırken aboneler, aradıkları numaranın hangi operatöre ait olduğunu ses tonuyla anlayacak. Turkcell, Vodafone ve Avea’nın hangi ses tonunu kullanacağı belirlendi. Telekomünikasyon Kurumu yetkilileri numara taşımanın bedelinin de belli olduğunu belirtti.

11 YTL’lik ücretin aboneden tahsis edilmesi konusunda operatörlerle görüşmelerin devam ettiği bildirildi. Vodafone ve Avea’nın bunu kendi üstlenmek istediği ifade edilirken, Turkcell’in ise aboneye yansıtılması gerektiği yönünde görüş bildirdiği öğrenildi.

Bugün Gazatesi

Reklamlar
Tagged with:
Gundem, Haberler, Sondakika Haberleri kategorisinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: