Googledan internet Tarayıcısı Google Chrome

Google, Chrome adlı projesini açıkladı. Her ne kadar Mozilla ekibiyle arası çok iyi olsa da kendi tarayıcısını üretmek isteyen Google, Chrome’u ne zaman tanıtacak? Google, yeni nesil internet gereksinimleri için sıfırdan bir tarayıcı sunuyor. Chrome isimli tarayıcı için sıfırdan tasarlanmış ve diğerlerine benzemeyen bir tarayıcı olma iddiasını sunan Google, çok eskiden tasarlanan tarayıcıların günümüzde var olan ihtiyaçlar düşünülmeden tasarlandığı için kökten bir yenilik gerektiğini söylüyor. Google Chrome bugün yarın indirilmeye açılacak ve tahminimizce uzunca bir test süreci geçirecek.

Beta Sürüm Yarın Çıkacak

Google Chrome, beta sürecine Windows platformunda devam edecek. Yakında ise Mac ve Linux sürümleri de gelecek. Google Chrome projesinin Google’ın internet üzerinden sunduğu araçlara daha iyi bir destek vermesini bekliyoruz. Aynı zamanda, belki zamanında hantallaşma ve güvenlik açığı yaratma sürecine giren Explorer’a rakip olan Firefox’un da gittikçe hantallaşmasından dolayı, Firefox’a bile rakip olabilecek bir tarayıcı görebiliriz.

Her Sekme Yalıtılmış Durumda

Google Chrome, Google’In ana sayfası gibi sade ve hedefe yönelik bir tasarıma sahip olacak. Üründe yenilenmiş bir JavaScript işleme motoru bulunacak ve daha da güzeli, taraycıdaki sekmeler birbirinden ayrı “kum havuzlarında” çalışacak. Bu, her bir sekme farklı oturum olacak anlamına geliyor mu bilemiyoruz; fakat düzenbaz sitelerin tarayıcıdaki diğer sekmelere müdahale etmesi engellenecek.

Yazan: Berkin Bozdoğan
Kaynak SDN – http://shiftdelete.net

Reklamlar
Tagged with: ,
Bilgisayar, Gundem, Haberler, internet, Sondakika Haberleri kategorisinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: