Sonbahar erken geldi

istanbul’da sıcaklık 30 derecenin altına iniyor. Poyraz çok sertleşti ve hava bulutlanıyor, bulutlar kısım kısım yağmur da bırakabilir. Ankara da serinliyor ve rüzgar sert esecek. İzmir de kuvvetlenen rüzgar, sıcaklığı oldukca düşürecek ve hava bulutlanacak, İzmir’in iç kesimlerinde hafif yağmur olabilir. Bursa’da yarın hava daha bulutlu olacak, Adana’da rüzgar hafif, hava açık. Bugün İstanbul 26, Ankara 32, İzmir 31, Bursa 29, Adana 35 derece Marmara bölgesinde sıcaklıklarda bugün belirgin düşüş var, bu düşüşle birlikle hava kapanıyor. Bulutlar Marmara’nın birçak kentinde, özellikle Trakya, Kocaeli çevrelerinde kısa süreli yağmura neden olabilir. Yarın Balıkesir’de de yağmur olasılığı var, poyraz bölgede üç gün çok sert esecek. Bugün Edirne 28, Balıkesir 29, Sakarya 26 dereceye inecek.

İç Anadolu bölgesinde de sıcaklık düşüşe geçti, rüzgar sert ve serin esiyor, Ankara-Sivas boyunca bölgenin kuzeyi bulutlanacak. Eskişehir’de yarın yağmur geçişleri bekleniyor. Konya 32, Sivas 27, Eskişehir 30 derece. Ege bölgesinde Çeşme’den-Bodrum’a kadar üç gün rüzgar kuvvetli esecek. Yüksek sıcaklıklar bölgeyi artık tert ediyor ve kıyılar bulutlanacak.Bugün Aydın, Manisa, Kütahya-Uşak çevreleri ile izmirin iç kesimlerinde, yarın isebölgenin daha geniş alanında sağanak yağmur geçişleri bekleniyor. Denizli 35, Muğla 33, Kütahya 29 derece.

Akdeniz bölgesinde sıcaklıklar biraz düşüyor ama, nem oranı çok yüksek, o nedenle bunaltıcılık yine çok fazla. yarın Isparta, Burdur-Antalya arasında hava daha bulutlu olacak. Güneydoğu’da sıcaklıkda biraz düşüş olsada, yine 40 dereceye yakın seyredecek. Antalya 34, Diyarbakır 38 derece.

Doğu Anadolu’da bu iki gün hem rüzgar kuvvetleniyor, hemde sıcaklık biraz düşecek, bu da serinleme sağlayacak. Erzurum-Kars çevrelerinde hava bulutlu. Çarşambadan itibaren ise sıcaklıkda yeniden yükselme yaşanacak. Erzurum 27, Van 29 derece

Karadeniz bölgesi sertleşen rüzgar ve sıcaklık düşüşü ile birlikte, serin 2-3 gün geçirecek. Bugün kıyılar boyunca yağış var, yağmur Samsun-Trabzon-Artvin arasında daha kuvvetli yağabilir. Bugün Trabzon 24, Samsun 25, Bolu 27 derece.

Reklamlar
Tagged with: ,
Gundem, Haberler, Sondakika Haberleri kategorisinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: