Bilecik’ten bomba fışkırıyor

Bilecik’te bulunan çok sayıdaki el bombası, fünye, askeri mühimmat ve kalaşnikof gibi silahların sırrı hâlâ çözülemedi. Son günlerde birbiri ardına bulunan cephanelikler ve patlayan bombalar gözleri, adı Ergenekon Örgütü ile en sık anılan illerden birisi olan Bilecik’te bulunan bombalara çevirdi. 2006 yılında Bozüyük’te ve 2005 yılında da Osmaneli’de bulunan bombaların sırrı hâlâ çözülemedi. Bilecik’te, 2006 yılında, Bozüyük ve Osmaneli ilçelerinde bulunan çok sayıdaki el bombası, fünye, askeri mühimmat ve kalaşnikof gibi silahların sırrı hâlâ çözülemedi. Bozüyük ilçesine bağlı Yediler Mahallesi’nde, 3 Nisan 2006 tarihinde el bombası, silah ve mermi bulunmuştu. Ormanlık alana bırakılan çuvalın içinde, 5 adet el bombası, 1 adet Kalaşnikof otomatik tüfek ve 550 adet mermi bulunmuştu.

ARADAN 3 YIL GEÇTİ

Öte yandan, Osmaneli ilçesinde de benzer bir olay yaşandı. 4 Kasım 2005 tarihinde, Selçuk Köprüsü’nün yıkılmasının ardından yapılan geçici köprünün emniyetini sağlayan askerler, köprüye takılan bir poşette 24 plastik fişek, 16 kalaşnikof fişeği, 7 manas fişek, 2 manevra fişeği, 3 eğitim fişeği, 9 G-3 fişeği, 5 tabanca fişeği ve 11 elektrikli basit fünye bulmuştu.

Aradan 3 yıl geçmesine rağmen bu konuyla ilgili olarak da bir açıklama yapılmadı. Ergenekon Örgütü’ne ait olan bombalar ve değişik illerde patlayan bombaları gören vatandaşlar, geçtiğimiz yıllarda Bilecik’te bulunan bu bombaların kimlere ait olduğunun, ne amaçlı kullanılmak istendiğinin ve akıbetinin ne olduğunun açıklanmasını istiyor.
Bugün

Reklamlar
Tagged with:
Gundem, Haberler, Sondakika Haberleri kategorisinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: