Artık köylüler bakandan ADSL istiyor

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, hükümetleri döneminde yapılan KÖYDES ve BELDES programları ile vatandaşların yıllardır özlemini çektiği hizmetlerin tamamlandığını söyledi. Vatandaşların artık kendilerinden yol ve su değil ADSL istediğini dile getiren Bakan Yıldırım, havacılık konusunda da önemli mesafeler alındığına vurgu yaptı. 2015 yılı hedeflerini 10 yıl öne çekerek gerçekleştirdiklerinin altını çizen Binali Yıldırım, “Uçağa binmek imtiyaz olmaktan çıktı, ihtiyaç oldu. Türkiye uçuyor” diye konuştu.

Bazı açılış ve incelemelerde bulunmak için karayolu ile Konya’ya gelen Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, hükümetin icraatlarını anlattı. PTT Genel Müdürlüğü tarafından Konya’da yapımı tamamlanan posta işleme merkezi ve 32 PTT Bank şubesinin açılış töreninde konuşan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, PTT’nin 2002 yılında zarar eder duruma geldiğini hatırlattı.

Göreve geldikten sonra PTT Bank projesini uygulamaya koyduklarını kaydeden Bakan Yıldırım, “2002 yılında 3 bin çalışanı ve 4 bin şubesiyle bu milletin mektubunu taşıması gereken PTT bu millete yük olmaya başlamıştı. Biz derhal harekete geçtik 244 yerleşim yeri ve ilçede ptt bank kurduk. Bir ayda 2.5 milyon işlem yapan PTT 27 milyon işleme yükseldi” diye konuştu.

“KÖYDEKİ VATANDAŞ ARTIK YOL SU DEĞİL ADSL İSTİYOR”

Hükümetin yaptığı BELDES ve KÖYDES sayesinde cumhuriyetin kuruluşundan bu yana milletin özlemini çektiği hizmete kavuştuğunu dile getiren Bakan Yıldırım, gittikleri yerlerde vatandaşların artık ADSL hizmeti istediğinin altını çizdi. Bakan Yıldırım, bir köy gezisinde İsviçre’de torunu bulanan bir köylü vatandaşla arasında geçen diyalogu anlattı.

“HAVA TAŞIMACILIĞINDA 2015 HEDEFİNE 10 YIL ÖNCE ULAŞTIK”

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, hava taşımacılığında yakalanan hedefler sayesinde dünyanın hesabının şaştığını söyledi. 2002 yılında iç hatlarda toplam 8,5 milyon olan yolcu sayısının, geçen sene 32,5 milyona çıktığını açıklayan Bakan Yıldırım, havaalanlarının kapasitesini yüzde yüz artırdıklarını, bunun sonucunda ise yolcu sayısının 50 milyondan 100 milyon yolcuya çıktığını vurguladı. Yıldırım, şöyle devam etti:

“2002 yılında iç hatlarda toplam 8,5 milyon olan yolcu sayısı, geçen sene 32,5 milyona çıktı. Türkiye uçtu. 6 milyon kişi ilk kez uçak yolculuğu ile tanıştı. Artık 7 merkezden toplam 43 noktaya sefer yapılıyor hale geldi. Türkiye bu alanda destan yazdı. Uçağa binmek imtiyaz olmaktan çıktı, ihtiyaç oldu. 78 yurt dışı uçuşları 108’e çıkarttık. Hava filomuzu yani büyük gövdeli uçak sayımızı 152’den 259’a çıkardık.”

“ULAŞIM SORUNUNU HALLEDEMEYEN ÜLKENİN GELİŞMESİ MÜMKÜN DEĞİL”

Ulaşım problemini halledemeyen ülkelerin gelişmesinin mümkün olmadığına işaret eden Binali Yıldırım, Türkiye’nin büyüyen turizminin ve büyüyen ekonomisinin ulaşım ağındaki sorunlarının çözümüyle düzlüğe çıktığını söyledi.

Ulaşım sorununun çözülmesinin ticaretin gelişmesine, ithalatın, ihracatın artmasına faydasına ve insanların birbiriyle görüşmesine, akrabalık ilişkilerinin gelişmesine fayda sağladığını anlatan Bakan Yıldırım, “Ekonominin can damarı yollardır, hava taşımacılığıdır, deniz taşımacılığıdır, raylı sistemdir. Eğer bunları yapamazsanız istediğiniz kadar üretin. İstediğiniz kadar tarihiniz olsun. İstediğiniz kadar sahiliniz olsun. İnsanları getiremezseniz, ulaşamaz, erişemezseniz o yer sizin değildir. Bu anlayışla hizmetlerimizi sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

Bakan Yıldırım, açılış sonrası PTT’de işlem yaptıran yaşlı bir vatandaşa hizmetleri nasıl bulduğunu sordu. Yaşlı vatandaş memnun kaldığını belirterek, “Allah razı olsun” dedi.

Daha sonra Konya Valisi Osman Aydın’ı makamında ziyaret eden Bakan Yıldırım, buradan Konya Büyükşehir Belediyesi’ne geçti.

(CİHAN)

Reklamlar
Tagged with:
Gundem, Haberler, Sondakika Haberleri kategorisinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: