Savcı Öz’e gönderilen bomba kasetler

Savcı Öz'e gönderilen bomba kasetler !Eski PKK’lı, Ergenekon Savcısı’na bir mektup ve Abdullah Öcalan’la Ergenekon’un üst düzey isimlerinin görüntülerini gönderdi.

Uzun yıllar PKK içinde yer alan ve kendini Kürt milliyetçisi olarak tanıtan bir kişi Ergenekon Savcısı Öz’e, PKK ile Ergenekoncular arasındaki görüşmelerin görüntü kayıtlarını gönderdi.

Hazırladığı 2 bin 445 sayfalık iddianamede Ergenekon’u ‘yıkıcı terör örgütü’ olarak nitelendiren İstanbul Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz’e gönderilen ve PKK ile Ergenekon arasındaki ilişkileri gösterdiği belirtilen görüntü kayıtları da ek klasörlere girdi. Savcı Öz, görüntüleri gönderen kişinin mektubunu ek klasörlere koyarken görüntüleri koymadı. Kasette şu anda gözaltına alınan pekçok ismin Abdullah Öcalan’la yaptığı görüşmeler ile gözaltına alınmayan ancak Ergenekon’la bağlantısı olduğu belirlenen kişilerin görüntülerinin yer aldığı öğrenildi.

MERAK UYANDIRAN İSİMLER

Ergenekon klasörlerine giren bir mektupta uzun yıllar PKK içerisinde bulunduğunu ve Kürt milliyetçisi olduğunu söyleyen bir kişi, soruşturma kapsamında tutuklanan ve henüz gözaltına alınmamış birçok ismin PKK elebaşı Abdullah Öcalan’la görüntülerinin olduğunu ve mektupla beraber bu görüntüleri yolladığını söylüyor. Savcı Öz’ün mektubu ek klasörlere koyup, görüntüleri koymaması soruşturma kapsamında yeni gözaltıların olabileceğinin işareti olarak gösterildi. Öcalan’la görüşen Ergenekon tutuklularının ismi ile görüntülerde yer almasına rağmen henüz gözaltına alınmayan kişilerin kimlikleri merak uyandırdı.

GÖNDERİP YURT DIŞINA ÇIKTI

Öcalan’la görüşen kişilerin görüntü ve fotoğraflarını gönderen eski PKK’lı, Savcı Zekeriya Öz’e yazdığı mektupta şöyle diyor: Sayın Savcım, bu mektubu gönderdikten sonra yurt dışına çıkacağım. Ben uzun yıllardır PKK içerisinde bulundum. Daha sonra örgüt tarafından Avrupa yapılanması içerisinde faaliyette bulunmak üzere gönderildi. Aslında ben örgütten ayrılmak istiyordum, çok defa gelip polise teslim olmak istedim fakat korktuğumdan dolayı, uzun yıllar cezaevinde yatacağımı düşündüğümden dolayı teslim olamıyordum fakat örgütün Avrupa’da birçok yanlış işini gördüğümden dolayı tamamen örgütten soğudum.

DİKKATE ALIRSANIZ SEVİNİRİM

Eski PKK’lı mektubuna şöyle devam ediyor: Basından takip ettiğim kadarıyla Ergenekon operasyonu ile ilgili gözaltına alınan şahıslar ve halen gözaltına alınmamış birçok kişinin Öcalan’ın yanına gelip fikir alışverişinde bulunduklarına defalarca şahit oldum. Benim gibi bir Kürt milliyetçisi için PKK’nın derin devletle iş yapması örgütün varlığı adına kabul edilemez. O yüzden Öcalan’la görüşen kişilerin görüntülerini Avrupa’ya yanımda getirmiştim. Bu görüntüleri size yolluyorum, beni dikkate alırsanız sevinirim.

REMZİ KOPAR – STAR

Reklamlar
Tagged with: ,
Gundem, Haberler, Sondakika Haberleri kategorisinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: