Sabih Kanadoğlu’nu yakacak iddia

Sabih Kanadoğlu hakkında suç duyurusunda bulunan Yargıtay Savcısı Beyazıt Boran, Vakit’e konuştu.

Geçtiğimiz günlerde emekli Yargıtay Başsavcısı Sabih Kanadoğlu hakkında, Yargıtay’daki görevi sırasında GSM şirketi Turkcell’ın açtığı davaları öne çekerek ve diğer vatandaşların davalarının zamanaşımıyla düşmesine sebep olarak, “görevi kötüye kullandığı” gerekçesiyle Yargıtay Başkanlar Kurulu’na suç duyurusunda bulunan Yargıtay Savcısı Beyazıt Boran, Vakit’e konuştu.

Suçlamalarla ilgili Kanadoğlu’nun, “İddialar saçma. Ne kadar dosya olduğunu nerden bileyim” sözlerine sert tepki gösteren Boran, Yargıtay’da görev yaptığı 2001-2002 yıllarında Kanadoğlu’nun savcıların kendi alanlarıyla ilgili davalara bakmaz olduğunu ifade ederek, “İcra ceza mahkemelerinin verdiği 10 günlük hafif hapis cezalarına bakmaya başladık. Bu davalar, Turkcell tarafından açılmış davalardı. Kanadoğlu, bu davaların zamanaşımına uğramasını istemiyordu. Yaklaşık 70 savcı, elimizdeki bütün işleri bırakıp Turkcell’in davalarına bakmaya başladık. Bu öncelemeden dolayı başka vatandaşların davaları zamanaşımından dolayı düştü ve pek çok vatandaş bu yüzden mağdur oldu” dedi.

TURKCELL AVUKATI NASIL KURTULDU?
Kanadoğlu’nun suçlamalarla ilgili “saçma” nitelendirmesine de sert tepki gösteren Boran, “İddiaların saçma olduğuna sen değil, yargı karar verecek. O zaman kaç tane Turkcell dosyasına baktığımızı açıkla. Açıklayamıyorsan yargıya saygılı ol” diye konuştu. 2004 yılında yürütülen Neşter-2 operasyonunda Turkcell avukatının “yargıya rüşvet vermekten” tutuklandığını da hatırlatan Boran, avukatın ceza almamasının Kanadoğlu ile Turkcell arasında menfaat ilişkisine dair bir gösterge olduğunu iddia etti. Kanadoğlu’nun, Cumhurbaşkanlığı seçimi, Anayasa değişiklikleri ve laiklik gibi vazifesi olmayan konularda sürekli ortaya çıkıp açıklama yaptığını belirten Boran, “Kanadoğlu belli bir ideolojinin mensubu olduğu için milletin iradesine karşı alerjisi var. Her konuda muhalefet yapıyor. Muhalefeti bırak, suçlamaları açıkla” şeklinde konuştu.

Reklamlar
Tagged with:
Gundem, Haberler, Sondakika Haberleri kategorisinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: