Batmanda Şok Operasyon

Emniyet'ten Batman'da şok operasyonEmniyet’ten Batman’da şok operasyon
Batman Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, DTP’li belediye başkanı ile danışmanının odasını didik didik arıyor.

Batman Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, aldıkları bir ihbar üzerine mahkeme kararıyla DTP’li belediye başkanı ile danışmanının odasını didik didik arıyor. Polisler aramanın yanısıra, belediye meclis üyelerinin aldığı kararlarının tümünüde inceliyor.

Batman Belediyesi saat 19.00 sıralarında Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Kaçakçılık ve organize Suçlar Şube Müdürlüğü’ne bağlı 20 kişilik bir polis ekibi tarafından basıldı. Belediye’deki nöbetçi personelin bildirmesi üzerine Belediye’ye gelen DTP’li başkan Hüseyin Kalkan ve DTP Batman Milletvekili Bengi Yıldız ile avukatları polislerle görüşerek arama izni olmadan makamlık ve diğer odaları açmayacağını polise bildirdi. Bunun üzerine yaklaşık 15 polis belediye hizmet binasında beklerken diğer polisler ise arama izni için nöbetçi mahkemeye başvurdu. Polisler mahkemeden aldıkları izinle 19.30 sıralarında belediye’ye tekrar gelerek başkan Hüseyin Kalkan’ın makamı başta olmak üzere Danışmanı Nesim Turhan ve özel kalem müdürlüğünde geniş çaplı arama başlattı. Polisler belediye’de aramanın yanısıra ayrıca belediye meclis üyelerinin aldığı tüm kararları gözden geçiriyor.

DTP’Lİ BAŞKAN “BELEDİYE İLK KEZ POLİS BASKININA UĞRADI. ŞOKTAYIZ”

Belediye Başkanı Hüseyin Kalkan, arama gerekçesiyle ilgili yaptığı açıklamada ” Belediye’ye bağlı olmayan alanlara hizmet götürdüğümüz için böyle bir uygulamayla karşılaştık. Arama yapmaya gelen polislerde bize (Size bağlı olmayan il dışındaki yerlere nasıl hizmet götürürsünüz) dedi. Talep gelmesi halinde biz zaman zaman bize bağlı olmayan yerlerede hizmet götürüyoruz. Bunda da bir sakınca görmüyoruz. İlk defa Batman Belediyesi böyle bir baskına uğradı. Aramanın şaşkınlığını halen üzerimizden atmış değiliz. Gündüz mesai saati varken sanki belediye yerinden gidecekmiş gibi mesai saati dışında ani baskın düzenlenmesine anlam veremedik halen aramanın şokunu yaşıyoruz” dedi

Polisin Batman Belediyesindeki araması halen devam ediyor.

BAŞKAN’IN DANIŞMANI GÖZALTINA ALINDI

Batman Belediyesi’ne saat 19.30 sıralarında baskın düzenleyen ve mahkeme kararıyla başta DTP’li Belediye başkanı Hüseyin Kalkan’ın odasını arayan polisler, 2.5 saatlik aramanın ardından başkanın danışmanı Nesim Turhan’ı gözaltına aldı. Başkan danışmanı Nesim Turhan’la birlikte Belediye avukatı Emir Başarda Emniyet Müdürlüğü’ne gitti. Başkan Danışmanının hangi gerekçeyle gözaltına alındığı ise henüz netlik kazandı. Polisin Batman Belediyesindeki araması devam ediyor.

DHA

Reklamlar
Tagged with: ,
Gundem, Haberler, Sondakika Haberleri kategorisinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: