Uçak faciasında Türk yolcu da var

Uçak faciasında Türk yolcu da varispanya’nın başkenti Madrid’deki Barajas Havaalanı’nda bugün kalkış sırasında düşen uçakta Mehmet Erdil adlı bir Türk vatandaşının olduğu öğrenildi.

 Madrid’deki Türk Büyükelçiliği yetkililerinden alınan bilgiye göre, İzmirli Erdil’in düşen uçakta biletinin olduğu ve binmeden önce ailesiyle telefonla görüştüğü, ancak kendisinden daha sonra hiçbir haber alınamadığı belirtildi.

Büyükelçilik yetkilileri, Mehmet Erdil’in bir yakının yarın sabah Madrid’e gelmek istediğini ve bunun için İspanyol makamlarından vize talebinde bulunduğunu kaydetti.

Bu arada, kazada ölenlerle ilgili telefon hattı açan Spanair şirketi, diğer tüm yolcular gibi Erdil’in de uçağa binip binmediği konusunda henüz bir açıklama yapılamayacağını bildirdi.

Kazada ölenlerin büyük çoğunluğunun cesetlerinin kömür haline gelmesinden veya kimliklerin kayıp olmasından dolayı ölen ve yaralananlar için kimlik tespiti yapılması neredeyse imkansız hale geldiği belirtilirken, yetkililer bunun için yolcu yakınlarından bu konuda yardım istediler.

Spanair yetkilileri, tüm kimliklerin tespit edilmesinden sonra ilk başta ailelere sonra da kamuoyuna açıklama yapılacağını bildirdi.

Uçağın yapmakta olduğu Madrid-Las Palmas seferinin Alman Lufthansa Havayolları ile ortak uçuş olduğu ve bundan dolayı çok sayıda yabancı turistin bulunabileceği belirtildi.

ÖLÜ SAYISI 153

İspanya’nın başkenti Madrid’deki Barajas Havaalanı’ndaki T4 terminalinde kalkış sırasında düşen Spanair’e ait yolcu uçağında hayatını kaybedenlerin sayısı 153 olarak bildirildi.

Havaalanında bulunan Bayındırlık Bakanı Magdalena Alvarez düzenlediği basın toplantısında, yolcu uçağında ölenlerin sayısının 153’e yükseldiğini, yaralı sayısının 19 olduğunu belirtti.

Alvarez, yaralılardan ikisinin kimliğinin henüz tespit edilemediğini kaydetti.

Spanair yetkilileri, tüm kimliklerin tespit edilmesinden sonra ailelere ardından da kamuoyuna açıklama yapılacağını bildirmişti.

Uçağın Madrid-Las Palmas seferinin Alman Lufthansa Havayolları ile ortak uçuş olduğu ve bundan dolayı çok sayıda yabancı turistin bulunabileceği belirtilmişti.

UÇAKTA 2’Sİ BEBEK TOPLAM 22 ÇOCUK VAR

İspanya’nın başkenti Madrid’deki Barajas Havaalanı’nda dün meydana gelen uçak kazası sonrası açıklanan yolcu listesinde 2’si bebek toplam 22 çocuk bulunuyor.

Spanair tarafından açıklanan 162 kişilik yolcu listesinde, İspanyol yolcuların dışında Türk vatandaşı Mustafa Erdil’in ismi de yer alırken Alman, İsviçreli, Şilili ve Afrikalı yolcuların da bulunduğu görüldü.

Bu arada, 153 kişinin öldüğü ve 19 kişinin yaralı bulunduğu kazada, 2 kişinin kayıp gözüktüğü kaza bölgesinde arama çalışmalarının sürdürüldüğü belirtildi.

Tatilini yarıda keserek Madrid’e gelen Başbakan Jose Luis Rodriguez Zapatero, “Korkunç trajediden dolayı hükümet olarak sarsılmış ve çok etkilenmiş durumdayız” dedi.

Zapatero, kazanın nedeninin açıklığa kavuşturulması için oluşturulan komisyonun çok hızlı çalışma yürüttüğünü de belirtti.

Reklamlar
Tagged with: ,
Haberler, Sondakika Haberleri kategorisinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: