Tam anlamıyla ‘KİRLİ ÇIKI’ymış!

Tam anlamıyla 'KİRLİ ÇIKI'ymış!İşçilikten milyarderliğe uzanan sendikacılık serüveni işte Takvim’in bugünkü haberi.

Devrimci-İş Sendikası’na bağlı Lastik-İş’in başkanının 3 milyon YTL değerinde bir apartmanı, milyonlarca YTL’lik bir villası ve bir işyeri olduğu ortaya çıktı….

MAAŞINDAN BAŞKA GELİRİ YOK

Devrimciler devrimci olalı böyle vurgun görmedi. DİSK’e bağlı Lastik-İş Sendikası’nın 9 yıllık başkanı Abdullah Karacan, tam anlamıyla ‘kirli çıkı’ymış. Başkanlık maaşından başka hiçbir geliri olmayan Karacan’ın, İzmit’in en lüks semtinde 3 milyon YTL‘lik apartmanı olduğu ortaya çıktı.

“EVET” YA DA “HAYIR” DEMEDİ

Skandal bununla da bitmedi. Aynı başkanın İzmit’te milyonlarca YTL değerinde bir villası ve şehir merkezinde bir işyeri olduğu da belirlendi. Lastik-İş üyeleri, “Maaşı dışında bir geliri yok biliyorduk, anlaşılan varmış” yorumu yaptı. Karacan, “Apartman size mi ait?” sorusuna “Evet ya da hayır diyemem” cevabı verdi.

Kirası bin 500 YTL…

Karacan’a ait 5 katlı apartmanda 150 metrekarelik 8 dairenin yanı sıra, 2 tane de dubleks daire bulunuyor. Emlakçılar, normal dairelerin kirasının bin, dublekslerin ise bin 500 YTL olduğunu söylüyor. İşçiler ise başkan hakkında suç duyusunda bulundu…

***

İnşaatta Devrimci-iş

Devrimci İşçi Sendikaları’na bağlı Lastik İş’in Başkanı, 3 milyon YTL’lik apartman yaptırdı. Başkanlık maaşıyla geçinen Karacan’ın ayrıca 500 bin YTL’lik bir işyeri ve villasının da olduğu ortaya çıktı.

Kocaeli, bir sendika başkanının milyonlarca YTL’lik apartmanını konuşuyor. Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na bağlı (DİSK) Lastik-İş Sendikası’nın 9 yıllık genel başkanı olan Abdullah Karacan, Kocaeli’nin en lüks semtinde 3 milyon YTL’lik apartman yaptırdı.

‘MAAŞI DIŞINDA BİR GELİRİ YOK’

Karacan’a ait olan 5 katlı apartmanda, 150 metrekarelik 8 dairenin yanı sıra 2 tane de dubleks bulunduğu öğrenildi. Emlakçılar, bölgede normal dairelerin aylık kirasının bin, dublekslerin ise bin 500 YTL olduğunu belirtti. Karacan’ın ayrıca, 500 bin YTL’lik işyerinin ve villasının bulunduğu iddia edildi. Başkan Karacan’ın yakınları, “Sendika başkanlığı maaşının dışında bir geliri yok. Bu apartmanı nasıl yaptırdı anlayamadık” diye konuştu.

‘MUTLAKA İNCELENMELİ…’

Bu arada Karacan’ın talimatıyla işten el çektirildiğini belirten Pirelli Lastik Fabrikası’nın baş temsilcisi Harun Demir, sendika başkanlığı ile bu kadar mal varlığının yapılamayacağını söyledi. Demir “Savcıları ve genel merkez yöneticilerini göreve çağırıyoruz” dedi.

İşçi olarak çalışıyordu

Başkan olmadan önce lastik fabrikasında işçi olarak çalışan Karacan, “Apartman size mi ait” sorusunu, “Evet veya hayır diyemem” şeklinde cevaplandırdı. Karacan, “Sendikadan aldığınız maaşla mı geçiniyorsunuz?” sorusuna ise “Sizi ilgilendirmez” yanıtını verdi.

TAKVİM

Reklamlar
Tagged with: , ,
Haberler, Sondakika Haberleri kategorisinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: