Ergenekon iddianamesi göre TÜSİAD gerçeği

İşte iddianameye göre TÜSİAD gerçeğiİşte iddianameye göre TÜSİAD gerçeği
Ergenekon İddianamesinin ek delil klasörlerinde “TÜSİAD gerçeği”ni gözler önüne seren bilgiler de yer alıyor.

İddianamenin 216 numaralı el klasöründe yer alan “TÜSİAD ve Baskı Grubu” başlıklı belgede, “Kanarya Sevenler Derneği” gibi sıradan bir dernek olmadığı anlatılan TÜSİAD’ı bir avuç zümrenin oluşturduğu, hükümetler kurduğu, hükümetler devirdiği, istediği yasayı çıkarttığı kaydediliyor ve “Bir genel kurmay merkezidir. Ancak askeri genel kurmay değil, para piyasalarının, ekonomiyi elinde tutanların karargahıdır” deniliyor.

AMERİKANCI KUVVETLERİN İŞ ORTAĞI

Habervaktim’in haberine göre, belgede, Amerika’nın talimatıyla TÜSİAD’ın Süleyman Demirel’i, Tansu Çiller’i Başbakan yaptığı savunuluyor. Milli yanı bulunmayan TÜSİAD’ın gerçekte Amerikancı kuvvetlerin ve uluslararası büyük mali sermayenin iş ortağı konumunda olduğu kaydediliyor.

Ergenekon İddianamesinin ek delil klasörlerinde “TÜSİAD gerçeği”ni gözler önüne seren bilgiler de yer alıyor. Tutuklu sanıklardan Ulusal Kanal İzmir Temsilcisi Hayati Özcan’ın evinde ele geçirilen bir belgede, TÜSİAD’la ilgili dikkat çeken bilgiler yer alıyor. İddianamenin 216 numaralı el klasöründe yer alan “TÜSİAD ve Baskı Grubu” başlıklı belgede, TÜSİAD’ın “Kanarya Sevenler Derneği” gibi sıradan bir dernek olmadığı anlatılırken, hükümetler kurduğu, hükümetler devirdiği, istediği yasayı çıkarttığı kaydediliyor ve “Bir genel kurmay merkezidir. Askeri genel kurmay değil, para piyasalarının, ekonomiyi elinde tutanların karargahıdır” deniliyor.

NÜFUSUN TÜM ALANLARINI BİR AVUÇ ZÜMRE ORGANİZE EDİYOR

Belgede şu ifadeler yer alıyor: “TÜSİAD içindeki mali oligarşi dediğimiz bir avuç zümre Türkiye nüfusunun bütün ekonomik, tarımsal, parasal, üretim, tüketim alanlarının koordinasyonunun sahibidir. Mağazalar zinciri bunlarındır. Türkiye’de onların izni olmadan polis arabasının benzini olmaz. Evinizde elektrik düğmesinde enerji olmaz. Elektrik santralleri dediğimiz enerji üretim santrallerin çoğu özelleştirilerek bu büyük grupların mali kontrol alanına girdi.”

Tagged with: , ,
Haberler, Sondakika Haberleri kategorisinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: