Memurun eline ne kadar zam geçecek?

Memurun eline ne kadar zam geçecek?
Memurun eline ne kadar zam geçecek?
14 Ağustos 2008 04:30
Başbakan Erdoğan talimat verdi, ek zamlar yükseltildi. Maliye Bakanlığı’nın yaptığı artışla memurların eline zam miktarı da belli oldu.

 

 

Başbakan Erdoğan’ın artırılması yönünde talimat verdiği ek zamlar belirlendi. Maliye Bakanlığı’nın yaptığı artışla birlikte memurların maaşlarında 40 ila 160 YTL arasında artış yaşanacak.

AMAÇ ADALETSİZLİĞİN BİTMESİ

Bu zamlarla, ‘eşit işe eşit ücret’ sistemini getirmeye çalışan Hükümet, maaşlardaki adaletsizliği ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Maaş zamları memurların emeklilik haklarına da yansıyacak.

İşte ek zam listesi

Başbakan Erdoğan talimat verdi, ek zamlar artırıldı. Maliye Bakanlığı’nın yaptığı artışla birlikte memurların alacağı ödeneklerin miktarları belirlendi.

Kamuda çalışan memurlara verilecek ek zamların miktarlarını TAKVİM açıklıyor. Daha önce, ‘Ek zam artıyor’ başlığıyla duyurduğumuz çalışma tamamlandı. Hükümetin ‘eşit işe eşit ücret’ uygulaması çerçevesinde kamuda çalışan memurlara kademeli olarak ek zam verilmesi karara bağlanmıştı. Bu ek zamları az bulan Başbakan Tayyip Erdoğan, Maliye Bakanlığı’ndan yeniden bir artış yapılmasını istemişti.

ÇALIŞMA TAMAMLANDI

Memurların maaşlarıyla birlikte verilecek ek zamlara artışı içeren bu çalışmayı Maliye Bakanlığı tamamladı. Maliye Bakanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, memurların ek zamlarına belli oranlarda artış yapıldı. Ünvan ve dereceye göre değişen bu artışlarla, kamuda aynı statü ve ünvandaki memurların maaşlarının eşit hale getirilmesi amaçlanıyor. – TAKVİM

Reklamlar
Tagged with:
Haberler, Konular, Sondakika Haberleri kategorisinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: