İŞTE MİT’İN ERGENEKON ŞEMASI!..

İŞTE MİT’İN ERGENEKON ŞEMASI!..

Ergenekon Analiz ve Lobi başlıklı raporlardan faydalanılarak MİT tarafından hazırlanan 6 ayrı şema yeni klasörle ortaya çıktı.

Ergenekon Organizasyon Planı, Ergenekon Faaliyet Alanları (Legal ve İllegal), Ergenekon Organizasyon Planı (Finans girişimleri), Lobi Organizasyon Planı (5 sivil yönetici ve ‘köprü’ olarak adlandırılan 2 sivil), Lobi Faaliyet Alanları (Yurtiçi ve Yurtdışı) ve Lobi Finans girişimleri, şemaların ana başlıklarını içeriyor. Şemaların üzerinde 2002 yılını vurguladığı belirtilen 02 ibaresi bulunuyor.

MİT’in hazırladığı bir raporda da Çağdaş Eğitim Vakfı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, 68’liler Birliği Vakfı, Sosyal Demokrasi Vakfı, Dayanışma Vakfı, Atatürkçü Düşünce Derneği, Demokratik İlkeler Derneği ve Lions Vakfı’nın da aralarında bulunduğu 189 dernek, vakıf, sendika ve birliğin 28 Şubat sürecinde irtica ile mücadele yaklaşımını Atatürkçülük adına kullanarak politik güç elde etme yönünde faaliyetlerinin bulunduğu da öne sürülüyor.

Atasagun imzalı 8 sayfalık rapor

EK belgeler arasında 1996’da hazırlanan MİT raporu, 1998’da yine MİT tarafından Başbakanlığa verilen dönemin MİT müsteşarı Şenkal Atasagun imzasını taşıyan 8 sayfalık rapor da yer aldı. Bu iki raporla birlikte Dışişleri Bakanlığı tarafından soruşturma kapsamında elde edilen belgelerin devlete ait gizli bilgi ve belgelerden olduğu ve söz konusu belgelerin Bakanlık tarafından herhangi bir şekilde yayınlanmadığı bilgisi de ekteki yazılarda bulunuyor. Raporlar arasında MİT kaynaklı Susurluk sanıklarının isimlerinin geçtiği açıklamalar dikkat çekiyor.

ŞEMA

ŞEMA2

ŞEMA3

Reklamlar
Tagged with: , , ,
Haberler, Sondakika Haberleri kategorisinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: